Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: “Hedef her kulvarda zirve”
![](https://boztepe-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2022/12/trabzonspor-baskani-agaoglu-hedef-her-kulvarda-zirve-jDS6Hf3M.webp)
Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un amacının her zaman zirvede olmak olduğunu belirtti.
Ağaoğlu, Trabzonspor Dergisi’nin Aralık sayısında yer alan yazısında, saha sonuçlarıyla ilgili olumlu ya da olumsuz gelişmelerin etkili olduğu futbol kulüplerinde kısa, orta ve uzun vadeli plan ve programların yönetimler tarafından uygulandığını belirtti.
Kulüp yöneticilerinin tüm olasılıklara cevap verebilecek planları ve projeleri olduğunu kaydeden Ağaoğlu, şöyle devam etti:
“Trabzonspor olarak spor alanındaki başarının yanı sıra kulüp ekonomisinde istikrarlı ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmak için önemli bir çaba harcıyoruz. Spor alanında Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi’nden elenmemize rağmen yolumuza devam ediyoruz. Konferans Ligi’nde play-off oynayarak.Bugünkü durumda Trabzonspor, önünde Süper Lig, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Konferans Kupası’nı kazanmak için dört kulvarda yarışıyor.Hedefimizin zirvede olmak olduğuna inanıyorum. Her kulvarda çünkü Trabzonspor’un hedefi her zaman zirvededir.
Ağaoğlu ayrıca taraftarların bu yarışta tribünleri doldurarak maddi ve manevi katkısının çok önemli olduğunu vurgulayarak şu değerlendirmede bulundu:
“Sadece ülkemizde değil, dünyanın en büyük sivil toplum ve taraftar örgütlerini oluşturan futbol kulüplerinin özellikle pandemi sürecinden sonra gelirlerinde büyük düşüş yaşadıkları bilinen bir gerçek. Yüzde 80 Sadece naklen yayın gelirlerinin düşmesi kulüplerin kasasına acı veren bir gerçektir.Bu süreci taban hasarla atlatmak için herkesin katkı sağlayacağına inanıyoruz.O yüzden tribünlerimizi dolu görmek istiyoruz. Tribünlerimizi dolduracak kadar, taraftarımızın da zirveye ulaşma yolunda oyuncularımıza coşkulu bir tezahüratla destek vermelerini bekliyoruz.Gelecekte elde edilecek başarılar, elde edilecekler Trabzonspor’un ekonomik kazanımlarını da artıracaktır.Sonra birlikte hareket etmek dileğiyle. her yerde kazanan bir Trabzonspor’u yaşa ve yaşat.”