Yaşam

Mayıs ayında Cso Ada Ankara’da

CSO Ada Ankara, Mayıs ayına dünyaca ünlü solistlerle merhaba diyor.

Hispanik müziğin kırılgan sesi, Türkiye’de ilk konserini verecek olan Valeria Castro, La Casa De Papel’in ünlü sesi Cecilia Krull, caz ve blues müziğinin romantik yorumcusu Mario Biondi, CSO Ada Ankara’nın konuk sanatçı sanatçısı Mojca Erdmann , “Konçertosu ile Miloš Karadaglic ve Balkan üflemeli müziğini caz, pop ve rock tonlarıyla harmanlayarak verecekleri Rodrigo’s Guitar Fanfare Ciocărlia Hıdırellez Konseri ile…

Hepsi ve daha fazlası Mayıs’ta başkentin kültür sanat adası CSO Ada Ankara’da…

 

VALERIA CASTRO

2 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara, Dünya Müzikleri Serisi kapsamında Hispanik Müziğin Kırılgan Sesi Valeria Castro’yu konuk edecek. La Palma doğumlu ve trap, tangana, reggaeton ve perreo tarzlarıyla müzikseverlerin beğeniyle takip ettiği Valeria Castro, Türkiye’deki ilk konserini vermek üzere 2 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 

CECILIA KRULL

3 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Sevilen dizi La Casa De Papel’de jenerik müziği “My Life Is Going On” ile tüm dünyada bir milyardan fazla dinlenen Cecilia, “Losing My Mind” şarkısıyla müzikseverlerin beğenisini kazandı. 2019 yılında çıkardığı “Hard” teklisinin ardından 2020 yılında piyasaya çıkan Krull, 3 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

 

Müzisyen bir aileden gelen ve kariyerine 7 yaşında Disney filmlerinin müziklerini seslendirerek başlayan müzisyen ve besteci Cecilia Krull, genç yaşına rağmen gösterdiği ilgiyle günümüzün en değerli yeni nesil caz müzisyenlerinden biri olarak gösteriliyor. Fransız, Küba, Alman ve İspanyol kökleri. Sanatçı, caz dışında Pop, Groove ve Soul gibi farklı müzik tarzlarında da seslendiriyor.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 125 TL

 

NİDA ATEŞ

3 MAYIS-MAVİ SALONU-20.00

 

Geleneksel Müzik Dizisi kapsamında 3 Mayıs’ta müzikseverlerle buluşacak olan Nida Ateş ve ona eşlik edecek müzisyen arkadaşları, coğrafyamızın en güzel türkülerinden oluşturdukları repertuar seçkisini sergileyecek. CSO Ada Ankara Mavi Salon.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL

 

MARIO BIONDI

4 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Caz ve blues müziğinin dünyaca ünlü İtalyan sesi Mario Biondi, ilk kez 4 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da seyirciyle buluşacak. CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında caz dünyasının en ünlü isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Sanatsal bir aileden gelen ve İtalya’nın Catania şehrinde dünyaya gelen Biondi, derin ve sıcak sesi, ruhu ve blues müziğinin en büyük icracılarını anımsatan mükemmel performansıyla Ankara cazseverlere harika bir konser deneyimi yaşatacak.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 250 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 125 TL

4. Kategori: 100 TL

 

NİL KOCAMANGİL VE ÇAĞDAŞ ÖZKAN Çello-Piyano Resitali

4 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Ünlü çello sanatçısı Nil Kocamangil ve dahi piyanist Çağdaş Özkan, yaşayan Türk bestecilerinin çello için bestelediği eserlerden bir seçki ile müzikseverlerle buluşacak. Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 4 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da birçok prömiyerin yapılacağı bu konserde; Hasan Uçarsu, Özkan Manav, İlteriş Sun gibi ülkemizin tanınmış bestecilerinin yanı sıra; Artun Hoinic, Kaan Bulak ve Recep Gül gibi ödüllü genç kuşak bestecilerin eserlerine yer verilecek.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 80 TL

2. Kategori: 60 TL

 

YUNUS DİLİNDEN AŞK – ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

5 MAYIS – MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu şefi Suat Kılıç’ın solist olarak katılacağı ve birbirinden güzel Yunus Emre ilahilerini seslendireceği “Yunus’un Dilinden Aşk – Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri 5 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sanatseverlerle buluşacak. . Konserde Orkestra Şefi Suat Kılıç’a sunumu ve şiirleriyle Haluk Derinöz eşlik edecek.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

DEPREM Çığlığı – DEPREM MAĞDURLARININ Anısına

5 MAYIS-TARİH SALONU-19.30

 

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Orkestrası’nın eşlik ettiği konserde; Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde hissedilen depreme ve deprem gerçeğinin farkındalığına dikkat çekmek için 6 Şubat 2023’te on bir ili kapsayan repertuarıyla seyirciyle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI VE CEM MANSUR, LUCIENNE RENAUDIN VARY

5 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Cem Mansur yönetiminde 5 Mayıs’ta müzikseverlere unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak. Genç yaşında birçok başarıya imza atan trompet sanatçısı Lucienne Renaudin Vary’nin de solist olduğu bu özel konserde, Alexander Goedicke’nin Op.41 Trompet Konçertosu, Henri Tomasi’nin Do Majör Trompet Konçertosu ve Claude Debussy’nin “Bir Orman Perisi” adlı eseri yer alıyor. Öğleden Sonra Prelude Iberia” “No. 2 “Iberia” eserleri seslendirilecektir.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL

4. Kategori: 40 TL

 

BEŞ BAŞ MÜZİKAL

6 MAYIS-MAVİ SALON-15.00

 

Bir yol hikayesini anlatan Beş Baş Müzikal, 6 Mayıs’ta küçük sanatseverlere renkli ve keyifli bir gün yaşatmaya hazırlanıyor. Kültürel miras ve zenginliklerimize sahip çıkmayı, dostluğu, toplumdaki tüm canlıların tüm farklılıklarına rağmen ihtiyaçlarını ve sevgi içinde bir arada yaşamanın önemini anlatan CSO Ada Ankara müzikali küçük sanatseverleri bekliyor.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 70 TL
2. Kategori: 50 TL

 

*  4 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Ebeveyn-Çocuk)

 

ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KORO – ANNEMİN ŞARKILARI

6 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Solist Nebahat Bet, Sevinç Dursun Saraç ve Meltem Seyfelioğlu, çocuklarını koşulsuz, koşulsuz ve sonsuz sevgiyle seven anneler ile anne yüreğini taşıyan anneler için bestelenmiş eserleri seslendirecek. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi derinden yaralayan depremde hayatını kaybetmiştir. 6 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek özel konserde anneler için yazılan şiirler aynı anda okunacak, annelerimize duyduğumuz sevgi, özlem ve vefa duyguları izleyicilerle paylaşılacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

FANFARE CIOCóRLIA “HIDIRELLEZ KONSERİ”

6 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

25. yılını yeni albümleriyle kutlayan, Balkan rüzgarlı müziğini caz, pop ve rock ezgileriyle harmanlamadaki eşsiz yetenekleri ve punktan klasiğe uzanan müzikleriyle Fanfare Ciocărlia grubu, 6 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’ya bahar havası getirecek. Yirmi beş yıldır binlerce gösteri ve dokuz stüdyo albümünden sonra “Seni Sevmek Zor Değildi” albümüyle zirveye ulaşan Fanfare Ciocărlia grubu, neşe dolu gücünü ortaya çıkaracağı eşsiz bir konsere imza atacak. Doğu Avrupa üflemeli müziği müzikseverlere sunuyor.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 175 TL

3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 125 TL

 

BİR GARİP ORHAN VELİ MÜZİKAL / REHA ÖZCAN

7 MAYIS-MAVİ SALONU-15.00/20.00

 

Yurt içi ve yurt dışında 30 bin seyirciye ulaşan A Garip Orhan Veli Müzikali, 7 Mayıs saat 15:00 ve 20:00’de CSO Ada Ankara’da yeniden seyirciyle buluşacak. Reha Özcan Kumpanyası’nın sahneye koyduğu Bir Garip Orhan Veli, ünlü şairimiz Orhan Veli’nin kaleminden İstanbul’u, aşkı ve tüm insanlık şartlarını kucaklayan bir oyun olarak seyirciyi sarıyor. İstanbul’un yaşama sevincini, umudunu ve aşkını kusursuz bir dille aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin mısraları her yaştan, deneyimden ve duygudan izleyiciyi kucaklıyor. Seyircinin sahne ile bağ kurduğu ve akışı yeniden yarattığı bu oyun, sanatseverlere bir tiyatro deneyiminden daha fazlasını vaat ediyor.

 

Bilet fiyatları:

1. Kategori: 150 TL

2. Kategori: 125 TL

 

MOJCA ERDMANN VE STRADIVARI DÖRTLÜSÜ

7 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Almanya’nın uluslararası arenadaki en başarılı seslerinden biri olan yıldız soprano Mojca Erdmann, CSO Ada Ankara’nın “Resident Resident Artist”i olarak ikinci konserini vermek üzere CSO Ada Ankara’ya geliyor. Alman soprano Mojca Erdmann, Stradivari Quartet ile 7 Mayıs’ta klasik müzikseverleri Mendelssohn, Schumann ve Schönberg’in oda müziği evrenindeki muhteşem dünyasında yolculuğa çıkarıyor.   

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 

Çello – Piyano Resitali “RUS-EKSPRES”

7 MAYIS-MAVİ SALON-11.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, çello sanatçısı Yusuf Çelik, piyanist İlter Vurucu ve çello repertuarının en sevilen Rus bestecilerinin eserlerini 7 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da bir araya getirecek.

 

Bilet fiyatları:

Tam: 50 TL

 

ESRA KAYIKÇI KUARTET

9 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Caz Serisi kapsamında, kendi bestelerinden oluşan ilk albümü Bozgun Hatıra’yı 2016 yılında çıkaran müzisyen ve müzik yazarı Esra Kayıkçı’yı konuk edecek. Montreux Caz Vokal Yarışması, 2017 yılında Mike Stern, Randy Brecker ve Lenny White’ın delegasyon üyesi olduğu Made in NY Caz Yarışması’nın solo vokal kategorisinde birinci oldu. İkinci albümü Seslen Bana’yı Ocak 2023’te çıkaran Esra Kayıkçı, kendi albümleri ve caz standartlarından oluşan repertuarıyla 9 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:

1. Kategori: 130 TL

2. Kategori: 110 TL

 

ERDEM ÖZKAN VE İSTANBUL SUPERBAND “25 YIL SONRA FRANK SINATRA”

10 MAYIS-ANA SALON-20:00

Başarılı caz müzisyenlerinden oluşan İstanbul Superband, caz vokalisti Fazilet Özkan ve Frank Sinatra’yı Aycan Teztel şefliğinde CSO Ada Ankara’da muhteşem bir konserle anacak. Ölümünün 25. yılında anılan müzik tarihinin ikonik isimlerinden Frank Sinatra, 10 Mayıs’ta sanatseverlerle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

ERKAN KETENCİ ŞARKILARI

10 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

CSO Ada Ankara Klasik Müzik Serisi kapsamında Karadeniz müziğinin nadide bestecilerinden Erkan Ketenci, konser müziği, etnik ve güncel müziği 10 Mayıs’ta dinleyicisiyle buluşturacak.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 90 TL

2. Kategori: 70 TL

 

YURT AHENGİ – ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ Korosu

11 MAYIS-TARİH SALONU-19.30

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, şef Necmi Kıran’ın müzik sanatının onarıcı gücünden yararlanarak hazırladığı Yurt Armoni adlı konserle 11 Mayıs’ta dinleyicileriyle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL
3. Kategori: 30 TL

 

JULIAN LAGE ÜÇLÜ

11 MAYIS-ANA SALONU-20.00

 

CSO, Ada Ankara Caz Serisi kapsamında 11 Mayıs’ta Amerikalı Caz Gitaristi Julian Lage ve Trio’sunu konuk edecek. 1997’de sekiz yaşında keşfedilen Julian Lage, Jules at Eight adlı Oscar adayı bir belgesele konu olmak için çekici bir figür. Sonraki yıl Carlos Santana’nın sahnesine konuk olan sanatçı, 13 yaşında Grammy Ödülleri’nde sahne aldı. Konserde bu özel isme kontrbasta Jorge Roeder ve davulda Dave King eşlik edecek.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 100 TL
4. Kategori: 75 TL

 

SALİH CAN GEVREK PİYANO RESİTALİ

11 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Ülkemizin genç nesil virtüözleri arasında dünya sahnelerinde verdiği başarılı konserlerle dikkat çeken ve hayatını Brüksel’de sürdüren Salih Can Gevrek, resital programıyla 11 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da sahne alacak. olağanüstü bir zenginlik sunuyor. Berlin Filarmoni Kammermusiksaal, Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bozar, Saint Mart’in-in-the-Fields, Lviv Philharmonic Hall gibi dünyaca ünlü konser salonları ve sanat merkezlerinde performanslar sergileyen Salih Can Gevrek’in resital programı bulunuyor. farklı çalışmalardan ve dönemlerden. oluşturulmuş. Keyifli konser, müzikseverlere heyecan, renk, atmosfer ve virtüözlük dolu bir resital vadediyor.

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI-AVRUPA BİRLİĞİ ÖZEL KONSERİ

12 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Polonya eserlerini ustaca yorumlamasıyla dünya çapında tanınan Polonyalı-İngiliz şef Jacek Kaspszyk yönetiminde özel bir konser verecek. Bir Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler, Peter Ilyich Tchaikovsky Op. 33 (Viyola Aranjmanı) ve Sergey Rachmaninoff’un Senfoni No. 2 E minör Op. 27 eser icra edilecek.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

ELİF SANÇEZ

12 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Dünya Müzikleri Serisi kapsamında 12 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da seyircisiyle buluşacak olan Elif Sanchez, renkli konserinde Türkçe, Azerice Türkçe, İspanyolca ve İngilizce repertuar seslendirecek. Müzisyen bir aileden gelen ve 10 yaşına kadar ailesinden müzik eğitimi alarak eğitimine devam ettiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan üstün başarı ödülü ile mezun olan Elif Sanchez, Bill Pierce Ödülü ve Akdeniz Müzik Enstitüsü Ödülü’nü kazandı. 2017 yılında Berklee Müzik Koleji’nden. Mezun oldu. 2021 yılında kendi adıyla çıkardığı ilk albümünün ardından Sanchez’in on bir eserden oluşan ikinci albümünde yedi orijinal Javier Limón müziği, iki İspanyolca cover, “Dos Gardenias” ve “Perfidia” ve Kenan Doğulu ile düet yaptığı “Vuelve (Kurşun)” yer alıyor. Adres Solmaz)”. ki)” ve İspanyolca “Amanecer (Come Ey Seher)”.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

 

BARBAROS “BABALAR”

16 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

Kariyeri boyunca pop müzikten caz ve klasik müziğe uzanan farklı tür ve dillerdeki repertuarıyla sahne performanslarının yanı sıra çeşitli müzikallerde de başrol oynayan ülkemizin başarılı seslerinden Barbaros, Türk müzik tarihine iz bırakmış isimlerin unutulmaz müziklerini bir araya getiren “Babalar” projesi ile 16 Mayıs’ta CSO Ada’da. Ankara’da süper bir konserin altına imza atmaya hazırlanıyor. Opera aryalarından müzikallere, pop müzikten caza seslendirdiği müziklerle seyircinin beğenisini kazanan Barbaros, bu kez Türk halkının ‘Baba’ dediği Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur gibi isimlerle birlikte. , Selami Şahin, Edip Akbayram, Ferdi Özbeğin, Yıldırım Gürses, Dario Moreno. , Tanju Okan, Cem Karaca, Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Zülfü Livaneli, Barış Manço, Timur Selçuk ve Neşet Ertaş, müzik tarihimizde mihenk taşı haline gelen eserlerden oluşan repertuarıyla seyirci karşısına çıkacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 170 TL
2. Kategori: 150 TL

 

BİR MASAL- ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

17 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği korosu sanatçıları Burçak Aygan ve Emre Aygan, geçmişten günümüze dillerde yerini almış en güzel Türk müziği eserlerini 17 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da seslendirecek.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

EY HOŞ KRIM – ÖZEL KONSER – TÜRK DÜNYASI MÜZİĞİ VE HALK OYUNLARI KAYITLARI

18 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Türk Dünyası Müziği ve Halk Dansları Topluluğu, büyük sürgünün yıl dönümünde Kırım’ın seçkin müziğini, şef Cem Gürdal yönetiminde, topluluğun saz ve ses sanatçılarının yorumlarıyla ve dans gösterileriyle sahneleyecek. Bu özel konser 18 Mayıs’ta sanatseverlerle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

19 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Naci Özgüç yönetiminde genç nesil solistlerle özel bir konser verecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı özel konserinde özel çalışmalar seslendirilecek.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL
4. Kategori: 40 TL

 

MILOŠ KARADAGLIC “RODRIGO’NUN GİTAR KONÇERTOSU”

20 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

John Williams ve Julian Bream gibi efsane isimlerin ardından isimleri tüm zamanların en iyi gitaristleri arasında ödüle layık görülen, günümüzün fenomen gitar virtüözlerinden Grammy ödüllü Milos Karadağlic, Rodrigo’nun Gitar Konçertosu’nu (Concierto de Aranjuez) seslendirecek. 20 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da gerçekleşecek konser. Sanatkara Orhun Orhon yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserin ikinci yarısında anlatımlı olarak seslendirilecek Milos Karadağlıç Solo Gitar Resitali müzikseverleri bekliyor.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 200 TL
3. Kategori: 150 TL

4. Kategori: 100 TL

 

BACH’İN KARDEŞİ İSTANBUL’DA

20 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

STK Ada Ankara, Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında 20 Mayıs’ta çok özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Bariton anlatıcılığını Serhan Bali’nin üstlendiği konserde; Johann Sebastian Bach’ın kendisinden üç yaş büyük olan ağabeyi Johann Jacob Bach, askeri bandoda obuacı olduğu İsveç İmparatoru ‘Asset Charl’ ve Pierre-Gabriel Buffardin ile 18. yüzyıl Osmanlı İstanbul’unda ağırlandı. genç bir Fransız besteci ve flütçü, bire bir olarak ağırlandı. Dönem müziğine bir bakış ve İstanbul gerçeğinden yola çıkarak sanatseverlerle buluşacak.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

 

GÜZEL ÇEKİCİLER

21 MAYIS-MAVİ SALON-11.00

 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun ücretli solistlerinden Sevinç Dursun Saraç, ‘Neşeli Ezgiler’ kahve dinletileri kapsamında Türk Müziğinin en keyifli ve seçkin eserlerini dinleyicilere seslendirecek. CSO Ada Ankara’da 21 Mayıs’ta gerçekleşecek konserde, adından söz ettiren, yüreğimize dokunan eserlerin yer alacağı konserde, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun en pahalı saz sanatçıları Saraç’a eşlik edecek.

 

Bilet fiyatları:

Tam: 50TL

 

80 GÜNDE DÜNYA TİPİ MÜZİKLİ BİR ÇOCUK OYUNU

21 MAYIS-MAVİ SALON-15.00

 

CSO Ada Ankara, Mayıs ayında da eğitici ve eğlenceli etkinliklerle minik sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor. Müzikal Çocuk Oyunları Serisi kapsamında 21 Mayıs’ta sahnelenecek olan Seksen Günde Dünya Tipi, çocukları büyük bir maceraya davet ediyor.

 

Bilet fiyatları:
*Stoklar tükendi.

 

* 4 yaş ve üzeri için uygundur.

Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir. (Ebeveyn/Çocuk)

 

EMRE YAVUZ SOLO PİYANO RESİTALİ

23 MAYIS-MAVİ SALON-20.00

 

2020 yılında TYXart etiketiyle çıkan ve Sergei Rachmaninoff’un solo eserlerinin yer aldığı ilk albümü müzik eleştirmenlerinden büyük beğeni topladı. 5. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması ve Schubert Özel Ödülü sahibi; 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması’nda üçüncü olan ve 15. Kissingen Piyano Olimpiyatları’nı kazanan Bösendorfer sanatçısı Emre Yavuz, 23 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da seyircisiyle buluşacak. Emre Yavuz yeni programıyla seyircisine keyifli bir konser deneyimi yaşatacak piyano repertuarının lirik, eğlenceli ve büyülü cevherlerini keşfettiği yer.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 90 TL
2. Kategori: 70 TL

 

KLASİKTEN GÜNÜMÜZE ESKİ MÜZİKLER – ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

25 MAYIS-TARİH SALONU-19.30

 

Türk Müziği’nin en nadide eserlerinin yer alacağı Klasikten Günümüze Eski Ezgiler Konseri, Suat Kılıç yönetmenliğinde 25 Mayıs’ta CSO Ada Ankara’da klasik müzikseverlerle buluşacak. Konserin ilk bölümünde koro klasik eserleri seslendirecek, ikinci bölümde ise değerli vokalist Necmettin Akben konuk solist olarak özel müzikler seslendirecek.

 

Bilet fiyatları:
 
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 

TÜRKÜ BAHAR- ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

26 MAYIS-MAVİ SALON-19.30

 

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları Ertan Akay, Cengizhan Akar, Sakine Kurbani, Yıldız Çam Özdemir ve Koro Orkestrası türkülerini baharın canlılığı, coşkusu ve hoşluğuyla Türkü Baharı konseriyle sanatseverlere seslendirecek.

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- KAPANIŞ KONSERİ / KAMU YETKİLİLERİ ETİK KURULU KONSERİ

26 MAYIS-ANA SALON-20.00

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, dönemin kapanış konserini muhteşem bir etkinlikle taçlandırıyor. Şef Can Okan yönetimindeki Orkestra, alışılagelmiş yaylı dörtlü kalıplarının dışına çıkarak kendi tarzını ifade etmeyi başarmış ender topluluklardan biri olan Janoska Ensemble’a eşlik edecek. Enstrümanlarındaki ustalığıyla uluslararası yarışmalarda birçok farklı ödüle layık görülen topluluk, sanatseverlere unutulmaz bir konser deneyimi sunacak.

 

Bilet fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

3. Kategori: 80 TL

4. Kategori: 40 TL

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kozaklihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler