Ekonomi

Nureddin Nebati: “Önceliğimiz çalışanlarımızın refahını artırmak”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, taban fiyatı Ocak ayına göre yüzde 100, Temmuz ayına göre ise yüzde 54,7 artırdıklarını belirterek, “Bu artışın 2023 yılsonu enflasyonunun oldukça üzerinde olduğunu vurgulamak isterim. Orta Vadeli Program çerçevesinde yüzde 24,9 olarak tahmin edilen bir düzeye tekabül etmektedir.” sözünü kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 2023 yılında uygulanacak taban fiyatı değerlendirdi.

AK Parti hükümetleri döneminde çalışanların satın alma gücü ve refah düzeylerinin iyileştirilmesinin en değerli önceliklerden biri olduğunu belirten Nebati, 2023’te geçerli olacak taban fiyatı belirlerken bir yandan 85 milyondan fazla vatandaşın refahını önemseyen bir yandan da üretim çarkları, ülke ekonomisinin potansiyelini daha üst seviyelere taşıyacak şekilde çalışmaya devam ediyor. devam edebileceklerini vurguladı.

Enflasyonla çalışmaya ve enflasyonun vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

“Bu yaklaşımla 2023 yılında geçerli olacak taban fiyatı Cumhurbaşkanımızın açıkladığı net 8 bin 506,8 liraya yükselttik. Böylece taban fiyatı geçen ocak ayına göre yüzde 100, yüzde 54,7 artırdık. Temmuz ayına kıyasla Orta Vadeli Program çerçevesinde yüzde 24,9 olarak öngördüğümüz 2023 yılsonu enflasyon oranının oldukça üzerinde bir seviyeye tekabül ettiğini vurgulamak isterim. çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu